გრიგოლ ლილუაშვილი საქართველოში დიდი ბრიტანეთის ელჩს შეხვდა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსი, გრიგოლ ლილუაშვილი,  დიდი ბრიტანეთის ელჩს საქართველოში, მარკ კლეიტონს შეხვდა.
შეხვედრაზე, დიდ ბრიტანეთსა და საქართველოს შორის უსაფრთხოების სფეროში  მტკიცე სტრატეგიული პარტნიორობის მნიშვნელობას გაუსვეს ხაზი და ამ მიმართულებით არსებული თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობებზე იმსჯელეს.
მხარეებმა, რეგიონში მიმდინარე მოვლენები და უსაფრთხოების გარემო მიმოიხილეს. ასევე, განიხილეს აზერბაიჯანსა და სომხეთს შორის მიმდინარე სამხედრო დაპირისპირება და მისი გავლენა საქართველოსა და რეგიონის უსაფრთხოებაზე.

Grigol Liluashvili held meeting with Her Majesty’s Ambassador to Georgia
Head of State Security Service, Grigol Liluashvili held meeting with Her Majesty’s Ambassador to Georgia, Mark Clayton.
During the meeting, the parties emphasized the importance of strong strategic partnership in security field between the United Kingdom and Georgia and discussed opportunities of further enhancing of the existing cooperation in this direction.
The parties discussed current developments and security situation in the region, as well as ongoing military confrontation between Azerbaijan and Armenia and its influence over Georgia’s and region’s security.