სპეცდანიშნულების რაზმის თანამშრომლის, ივანე გოლაშვილის გმირულად დაღუპვიდან 3 წელი გავიდა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსმა გრიგოლ ლილუაშვილმა და შინაგან საქმეთა მინისტრმა ვახტანგ გომელაურმა, სამსახურის ხელმძღვანელ პირებთან ერთად, კონტრტერორისტული სპეცოპერაციის დროს დაღუპული სპეცრაზმელის, ივანე გოლაშვილის ხსოვნას პატივი მიაგეს და გარდაცვლილის ოჯახის წევრებს მიუსამძიმრეს.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის სპეცდანიშნულების რაზმის თანამშრომელი ივანე გოლაშვილი 2017 წლის 21-22 ნოემბერს, თბილისში, ბერი გაბრიელ სალოსის ქუჩაზე, ახმედ ჩატაევის და მისი დაჯგუფების წინააღმდეგ ჩატარებული კონტრტერორისტული სპეცოპერაციის დროს დაიღუპა. სპეცოპერაციის დროს ასევე დაიჭრა ოთხი სამართალდამცველი.
ივანე გოლაშვილი, გარდაცვალების შემდეგ, ვახტანგ გორგასლის პირველი ხარისხის ორდენით და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის მედლით - „მამაცობისთვის“, დაჯილდოვდა.

Three Years Passed since the Heroic Death of the Officer of the Special Forces, Ivane Golashvili
Head of State Security Service, Grigol Liluashvili and Minister of Internal Affairs, Vakhtang Gomelauri, alongside the leadership of the Service, commemorated Ivane Golashvili, the officer of the Special Forces fallen in the course of the counterterrorism special operation and expressed condolences to his family members.
Ivane Golashvili - the officer of the Special Forces of State Security Service fell in the course of the special counterterrorism operation conducted against Akhmed Chataev and his group on November 21-22, 2017 in Tbilisi on Beri Gabriel Salosi Street. 4 law-enforcement officers were also wounded in the course of the special operation.
Ivane Golashvili was awarded posthumously with the 1st grade Order of Vakhtang Gorgasali  and Medal of State Security Service - “For Bravery”.