ოკუპირებული აფხაზეთის მიმართულებით საოკუპაციო ხაზის გახსნასთან დაკავშირებით გვსურს გაგაცნოთ დამატებითი დეტალება.
„ცხელი ხაზით“ გაზიარებული ინფორმაციის თანახმად, ოკუპირებული აფხაზეთის მიმართულებით, 11 თებერვლიდან საოკუპაციო ხაზზე გადაადგილება გაიხსნა ორმხრივად, ხანდაზმულებისთვის, პენსიონერებისთვის, განსაკუთრებული საჭიროების მქონე პირებისთვის და სხვა.
12 თებერვლის დღის პირველი ნახევრიდან პენსიონერები, საკუთარი სურვილის შესაბამისად, საოკუპაციო ხაზზე შეძლებენ კუთვნილი პენსიის მიღებას.
საქართველოს ცენტრალური ხელისუფლების კონტროლირებად ტერიტორიაზე ოკუპირებულ რეგიონში მცხოვრები გარკვეული კატეგორიის პირები გადმოსვლას შეძლებენ, ეტაპობრივად, კორონავირუსთან დაკავშირებული კონკრეტული რეგულაციების დაცვით.

We would like to get you familiarized with the additional details on opening of the occupation line in the direction of occupied Abkhazia.
According to the information shared through the “Hot Line”, two way travelling across the occupation line in the direction of occupied Abkhazia has been opened since February 11 for the elderly, pensioners, people with special needs and others.
From the first half of February 12, pensioneers, upon their desire will be able to receive their pensions at the occupation line.
The residents of the occupied region of the certain category will be able to travel to the Central Government-controlled territory gradually, in compliance with particular coronavirus regulations.