გრიგოლ ლილუაშვილი საქართველოში ავსტრიის ელჩს შეხვდა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსი გრიგოლ ლილუაშვილი საქართველოში ავსტრიის ელჩს ტომას მუჰლმანს შეხვდა.
გრიგოლ ლილუაშვილმა და ტომას მუჰლმანმა უსაფრთხოების კუთხით საქართველოს წინაშე არსებული გამოწვევები და რეგიონული საფრთხეები მიმოიხილეს.
შეხვედრაზე, ორ ქვეყანას შორის არსებული თანამშრომლობის ასპექტები განიხილეს. მხარეებმა, საოკუპაციო ხაზს გასწვრივ და ოკუპირებულ ტერიტორიებზე არსებულ უსაფრთხოების გარემოსა და ოკუპირებული ტერიტორიებიდან მომდინარე საფრთხეებზე  იმსჯელეს. ასევე, სამხრეთ კავკასიის რეგიონში მიმდინარე პროცესებზე ისაუბრეს.
გრიგოლ ლილუაშვილმა ავსტრიასა და საქართველოს შორის უსაფრთხოების სფეროში მტკიცე პარტნიორული ურთიერთობების მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი და ელჩს  ეფექტური თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა.

Grigol Liluashvili Held Meeting with the Ambassador of Austria to Georgia
Head of State Security Service of Georgia, Grigol Liluashvili, held meeting with the Ambassador of Austria to Georgia, Thomas Műhlmann.
Grigol Liluashvili and Thomas Műhlmann discussed the security challenges and regional threats facing Georgia.
During the meeting, aspects of cooperation between the two countries have been discussed, the parties reviewed security situation along the occupation line and occupied territories and threats stemming form the occupied territories, as well as current processes in South Caucasus region.
Grigol Liluashvili has underlined the importance of strong partnership relations in security field between Austrian and Georgia and thanjed the Ambassador for efeective cooperation.