ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ერთი პირი დააკავეს
საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, გატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, მოსამართლის განჩინების საფუძველზე, ქრთამის აღების ფაქტზე, შუახევის მუნიციპალიტეტის მერიის ეკონომიკის, არქიტექტურისა და ინფრასტრუქტურის განვითარების სამსახურის მთავარი სპეციალისტი დააკავეს.
გამოძიებით დგინდება, რომ შუახევის მუნიციპალიტეტის მერიის თანამშრომელი, ინვესტორს 4 000 ლარის სანაცვლოდ, შუახევის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზამლეთში და უჩამბის თემში მდებარე ორი ობიექტის იჯარის ხელშეკრულების გასაფორმებლად აუქციონზე გატანას და შემდგომში სამსახურებრივი მფარველობის გაწევას დაპირდა. დაპირებისამებრ შუახევის მუნიციპალიტეტის სოფელ ზამლეთში არსებული ობიექტი მისი უშუალო ჩართულობით გატანილ იქნა აუქციონზე, რომელშიც გაიმარჯვა ზემოაღნიშნულმა ინვესტორმა.  იჯარის ხელშეკრულების გაფორმების შემდეგ, შუახევის მუნიციპალიტეტის მერიის თანამშრომელმა ქრთამის სახით აიღო მოთხოვნილი თანხის ნაწილი 2 500 ლარი.

The officers of Anti-corruption Agency of the State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities, on the basis of court ruling, detained a senior specialist of Economy, Architecture and Infrastructure Development Service of Shuakhevi Municipality City Hall on the fact of bribe-taking.
Investigation establishes that the employee of Shuakhevi Municipality City Hall promised an investor to put up for auction two premises for registering contracts of tenancy and further official protection in exchange for GEL 4 000. As promised, a premise located in village Zamleti of Shuakhevi municipality had been put up for auction with his direct engagement, in which the above-mentioned investor won. Upon registering of a contract of tenancy, the employee of Shuakhevi Municipality City Hall received a part of demanded amount, GEL 2 5000 as a bribe.