სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსი გრიგოლ ლილუაშვილი საქართველოში დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს საგანგებო და სრულუფლებიან ელჩს მარკ კლეიტონს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა რეგიონში არსებული უსაფრთხოების გარემო განიხილეს. გრიგოლ ლილუაშვილმა ბრიტანელ დიპლომატს ოკუპირებულ ტერიტორიებსა და საოკუპაციო ხაზს გასწვრივ არსებული ვითარება გააცნო.
შეხვედრის მონაწილეებმა კიბერუსაფრთხოების საკითხები და ამ მიმართულებით არსებული გამოწვევები განიხილეს. მხარეებმა კიბერუსაფრთხოებასთან დაკავშირებით თანამშრომლობის გაძლიერების პერსპექტივებზეც ისაუბრეს.
გრიგოლ ლილუაშვილმა დიდი ბრიტანეთისა და საქართველოს შორის არსებულ შედეგიან პარტნიორულ ურთიერთობებს გაუსვა ხაზი და მარკ კლეიტონს ეფექტური თანამშრომლობისთვის მადლობა გადაუხადა.

Grigol Liluashvili held meeting with Her Majesty’s Ambassador to Georgia, Mark Clayton
Head of the State Security Service, Grigol Liluashvili held meeting with Her Majesty’s Ambassador to Georgia, Mark Clayton.
During the meeting, the parties discussed current security situation in the region. Grigol Liluashvili got the British diplomat familiarized with the current situation both in the occupied territories as well as along the occupation line.
The participants of the meeting discussed cyber-security matters and challenges existing in this direction. The parties also discussed the prospects of enhancing cooperation in relation to cybersecurity.
Grigol Liluashvili highlighted existing fruitful UK-Georgia partnership relations and expressed his gratitude to Mark Clayton for effective cooperation.