გრიგოლ ლილუაშვილი საქართველოში ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელს შეხვდა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსი გრიგოლ ლილუაშვილი საქართველოში ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელს, როზარია პულისს შეხვდა.
შეხვედრაზე რეგიონში არსებული უსაფრთხოების გარემო განიხილეს.  ყურადღება გამახვილდა იმ შესაძლო საფრთხეებსა და გამოწვევებზე რომელიც რეგიონისა და საქართველოს უსაფრთხოების მიმართ იკვეთება. მაღალი შეფასება მიეცა სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურსა და ნატოს სამეკავშირეო ოფისს შორის არსებულ პარტნიორულ ურთიერთბებს და გამოიკვეთა თანამშრომლობის ახალი პერსპექტივები.
გრიგოლ ლილუაშვილმა საქართველოსთვის მისი საერთაშორისო სტრატეგიული პარტნიორების მხარდაჭერის მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი.

Grigol Liluashvili Held Meeting with the Head of the NATO Liaison Office in Georgia
The Head of the State Security Service of Georgia, Grigol Liluashvili, held meeting with the Head of the NATO Liaison Office in Georgia, Ms.  Rosaria Puglisi.
Current security situation in the region has been discussed during the meeting. Attention has been focused on possible threats and challenges outlined in relation to security in both the region, as well as Georgia. Existing partner relationship between the State Security Service and the NATO Liaison office have been highly appreciated and new prospects of cooperation have been outlined.
Grigol Liluashvili has highlighted the significance of support to Georgia provided from its international strategic partners.