ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ქრთამის აღების ფაქტზე ერთი პირი დააკავა
საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, დიდი ოდენობით ქრთამის მოთხოვნისა და აღების ფაქტზე, ქობულეთის მუნიციპალიტეტის გამგებლის წარმომადგენელი სოფელ მუხაესტატეში გია გოგიტიძე დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ გია გოგიტიძემ თურქეთის მოქალაქისაგან თხილის გადასამუშავებელი საამქროსათვის ფართის გამოყოფაში დახმარების სანაცვლოდ ქრთამის სახით 20 000 ლარი მოითხოვა. გამგებლის წარმომადგენელმა წინასწარ აიღო ქრთამის სახით მოთხოვნილი თანხის ნაწილი 4000 ლარი, რა დროსაც იგი ბრალდებულის სახით დააკავეს .
გამოძიება დიდი ოდენობით ქრთამის მოთხოვნისა და აღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ს 338-ე მუხლის მეორე ნაწილით, რაც სასჯელის სახით თავისუფლების აღკვეთას ვადით 7 დან 11 წლამდე ითვალისწინებს).

The Officers of Anti-corruption Agency Detained One Person for Bribery
The officers of anti-corruption agency under the State Security Service of Georgia as a result of operative-searching and investigative activities, detained the representative of head of Kobuleti Municipality in village Mukhaestate Gia Gogitidze for bribery in large quantities.
Investigation established, that Gia Gogitidze promised the citizen of Turkey to provide with space for nut processing factory and demanded 20 000 GEL for the assistance. Gia Gogitidze received part of the demanded money, 4000 GEL. The law enforcers detained Gogitidze on the fact of bribery.
Investigation is in progress on the fact of bribery in large quantities (article 338, part II of the Criminal Code of Georgia, which envisages from 7 to 11 years of imprisonment.)