სუს-ის საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორმა საქართველოში აკრედიტირებულ ელჩებს, პარნტნიორი ქვეყნებისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებს საოკუპაციო ხაზთან არსებული ვითარება გააცნო
საქართველოში აკრედიტირებული ელჩები, პარნტნიორი ქვეყნებისა და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლები ენგურის ხიდთან იმყოფებოდნენ. სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორმა ირაკლი ბერაიამ მათ ადგილზე არსებული ვითარება და ოკუპაციი შედეგები გააცნო.
დიპლომატიური კორპუსის და საერთაშორისო ორგანიზაციების წარმომადგენლებთან ერთად ადგილზე იმყოფებოდნენ საგარეო საქმეთა მინისტრი მიხეილ ჯანელიძე, მინისტრის მოადგილეები, სამინისტროს დეპარტამენტის ხელმძღვანელები, სამეგრელო-ზემო სვანეთის გუბერნატორი ლევან შონია, ზუგდიდის რაიონის გამგებელი ედიშერ თოლორაია. ღონისძიება საგარეო საქმეთა სამინისტროს ინიციატივით გაიმართა.

Head of Information-Analytical Department under SSG Introduced Ambassadors, Representatives of the Partner Countries and International Organizations to Existing Situation at the Occupation Line
Ambassadors accredited to Georgia, representatives of the partner countries and international organizations visited Enguri Bridge. Head of Information-Analytical Department under State Security Service of Georgia Irakli Beraia introduced them with the current developments on the sight, as well as got them familiarized with the results of occupation.
Minister of Foreign Affairs of Georgia Mikheil Janelidze, deputy Ministers, heads of departments, governor of Samegrelo-Zemo Svaneti Levan Shonia, head of Zugdidi Municipality Edisher Toloraia accompanied representatives of Diplomatic Corps and International Organizations. The event was held under the initiative of the Ministry of Foreign Affairs.