სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციულმა სააგენტომ ყალბი ვალუტის გასაღების ფაქტზე 2 პირი დააკავა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ყალბი ვალუტის გასაღების ფაქტზე რამაზ ბ. და იოსებ ქ. დააკავეს.
გამოძიებამ დაადგინა, რომ რამაზ ბ-მ თურქეთის რესპუბლიკიდან შემოიტანა 500 ევროს ნომინალის ყალბი ბანკნოტები, საიდანაც იოსებ ქ-ს და სონია ზ-ს დახმარებით, 9800 ლარად საქართველოს მოქალაქეზე გაასაღა 10 ცალი 500 ევროიანი ბანკნოტი, ხოლო 25 ერთეული ანალოგიური ნომინალის მქონე ბანკნოტი ამოღებულია მისი საცხოვრებელი სახლის ჩხრეკის შედეგად. ჯამში ამოღებულია 17500 ევროს ყალბი ბანკნოტები.
გამოძიება ყალბი ვალუტის გასაღების ფაქტზე მიმდინარეობს (საქართველოს სსკ-ის 212-ე მუხლის მე-2 ნაწილის ,,გ" ქვეპუნქტით, რაც სასჯელის სახით თავისუფლების აღკვეთას 7-დან  10 წლამდე ვადით ითვალისწინებს).

Anti-Corruption Agency of the State Security Service of Georgia Detained Two Individuals on the Fact of Sale of Forged Money
The officers of Anti-Corruption Agency under the State Security Service, as a result of operative-searching and investigative activities detained Ramaz B. and Ioseb K. on the fact of sale of forged money.
Investigation established, that Ramaz B. brought from the Republic of Turkey EUR 500 nominal value of forged paper money, out of this sum, with assistance of Ioseb K. and Sonia Z., sold a citizen of Georgia 10 of EUR 500 banknotes for GEL 9800, while the same nominal 25 units of banknotes have been seized as a result of the searching conducted at his house. In total, EUR 17500 of forged banknotes have been seized.
Investigation is in progress on the fact of sale of forged money (Article 212, paragraph II, subparagraph “C” of the Criminal Code of Georgia, which envisages from 7 to 10 years of imprisonment). Investigation is carried out by Anti-corruption Agency under State Security Service of Georgia.