გრიგოლ ლილუაშვილი საქართველოში ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელს შეხვდა
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის უფროსი, გრიგოლ ლილუაშვილი საქართველოში ნატოს სამეკავშირეო ოფისის ხელმძღვანელს, როზარია პულისის შეხვდა.
შეხვედრის მონაწილეებმა რეგიონში შექმნილი კრიზისული ვითარება განიხილეს. მხარეებმა, სომხეთსა და აზერბაიჯანს შორის მიმდინარე კონფლიქტზე და მოვლენათა განვითარების შესაძლო სცენარებზე იმსჯელეს.
ყურადღება გამახვილდა იმ შესაძლო საფრთხეებსა და გამოწვევებზე რომელიც რეგიონისა და საქართველოს უსაფრთხოების მიმართ იკვეთება.
გრიგოლ ლილუაშვილმა, საქართველოსთვის მისი საერთაშორისო სტრატეგიული პარტნიორების მხარდაჭერის მნიშვნელობას გაუსვა ხაზი.
შეხვედრის მონაწილეები, მიმდინარე კონფლიქტის გარშემო, ინფორმაციის სისტემატურ გაცვლასა და ამ მიზნით,  მჭიდრო თანამშრომლობის გაგრძელებაზე შეთანხმდნენ.

Head of State Security Service Held Meeting with Head of NATO Liaison Office in Georgia
Head of State Security Service, Grigol Liluashvili held a meeting with Head of NATO Liaison Office in Georgia, Rosaria Puglisi.
The participants of the meeting have reviewed crisis created in the region. The parties have discussed ongoing conflict between Armenia and Azerbaijan, as well as possible scenarios of its developments.
Attention has been focused on possible threats and challenges outlining in relation to region’s and Georgia’s security.
Grigol Liluashvili has stressed the importance of support to Georgia from its strategic international partners.
The participants of the meeting have agreed on systematic exchange of information with regard to the conflict and continuing close cooperation for this purpose.