ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ერთი პირი დააკავეს
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, ჩატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, ქრთამის აღების ფაქტზე, ერგეტას (ცვანეს) ადმინისტრაციულ ერთეულში, ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერის წარმომადგენელი დააკავეს.
გამოძიებით დგინდება, რომ აღნიშნული პირი მოქალაქეს, 65 000 აშშ დოლარის სანაცვლოდ, ზუგდიდის რაიონის სოფ. ერგეტაში  მდებარე, სახელმწიფოს ბალანსზე არსებული 5000 კვ.მ. მიწის ნაკვეთის საკუთრებაში დარეგისტრირებას დაჰპირდა.
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის მერის წარმომადგენელმა, მოქალაქისგან აიღო მოთხოვნილი თანხის ნაწილი, 15 000 ამერიკული დოლარი, რა დროსაც ის დააკავეს.

The officers of Anti-corruption Agency detained one person
The officers of Anti-corruption Agency of State Security Service, as a result of operative-searching and investigative activities, detained a representative to Zugdidi municipality Mayor in Ergeta (Tsvane) administrative unit on the fact of bribe-taking.
Investigation establishes, that the mentioned individual promised a citizen to register ownership for the 5000 square-meters state balanced land parcel in village Ergeta, Zugdidi region in exchange for USD 65 000. The representative of Zugdidi municipality Mayor took a part of demanded money, USD 15 000, when he was detained.