სახელწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა ერთი პირი დააკავეს
სახელწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს თანამშრომლებმა, გატარებული ოპერატიულ-სამძებრო და საგამოძიებო მოქმედებების შედეგად, 2020 წლის 24 ივნისს თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე, ქ. ქუთაისის მერიის ა(ა)იპ „ქალაქ ქუთაისის კულტურულ, სახელოვნებო, საგანმანათლებლო დაწესებულებათა გაერთიანების“  თანამშრომელი  დააკავეს.
გამოძიებით დგინდება, რომ ბრალდებულმა, მოქალაქეს ქ. ქუთაისის მერიაში მუშაობის დაწყების სანაცვლოდ 800 ლარი მოსთხოვა, საიდანაც თანხის ნაწილი 400 ლარი წინასწარ გამოართვა.
გამოძიება მიმდინარეობს, თაღლითობის მცდელობის ფაქტზე, რასაც შესაძლოა მნიშვნელოვანი ზიანი გამოეწვია, რაც სასჯელის სახით თავისუფლების აღკვეთას   4-დან 7 წლამდე ვადით ითვალისწინებს.

The officers of the Anti-corruption Agency of the State Security Service of Georgia detained one person
The officers of the Anti-corruption Agency of the State Security Service of Georgia, as a result of operative-searching and investigative activities, detained on June 24, 2020 a staff scientist of LEPL. “Union of cultural, arts, educational institutions” of Kutaisi City Hall.
Investigation established that the detainee has demanded from a citizen GEL 800 and has taken GEL 400 in advance in exchange for starting employment in Kutaisi City Hall.
Investigation is ongoing into the fact of attempted fraud that might have caused substantial damage, which envisages imprisonment for a term from 4 to 7 years.