სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის თანამშრომლები საჯარო სექტორში კორუფციის პრევენციის საკითხებზე გამართულ სემინარს დაესწრნენ
საქართველოს სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურისა და საქართველოში ევროპის საბჭოს ოფისის ერთობლივი ორგანიზებით,  საჯარო სექტორში კორუფციის პრევენციის თემაზე ორ დღიანი სემინარი გაიმართა. ღონისძიება ევროკავშირისა და ევროპის საბჭოს პარტნიორობა კარგი მმართველობისათვის (PGG II) პროექტის: “კორუფციის, ფულის გათეთრების და ტერორიზმის დაფინანსების წინააღმდეგ ბრძოლისა და პრევენციის სისტემების გაუმჯობესება საქართველოში” ფარგლებში ჩატარდა.
სემინარი საქართველოში ევროპის საბჭოს ოფისის ხელმძღვანელის მოადგილე ვაჰაგ მურადიანმა, სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ადმინისტრაციის უფროსმა ნანა ბერიძემ და სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის ანტიკორუფციული სააგენტოს დირექტორმა შოთა რიჟამაძემ გახსნეს.
ღონისძიებას, ონლაინ  უძღვებოდნენ ევროპის საბჭოს ლატვიელი ექსპერტი ალვის ვილკსი და ბრიტანელი ექსპერტი კვენტინ რიდი. სემინარს  სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურისა და გენერალური პროკურატურის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
ღონისძიების მონაწილეებმა საჯარო სექტორში კორუფციის პრევენციის, მათ შორის, ინტერესთა კონფლიქტის, მამხილებლების, სახელმწიფო შესყიდვების და კორუფციის პრევენციის კუთხით საზოგადოებასთან თანამშრომლობის საკითხებზე იმსჯელეს. აღნიშნული მიმართულებით, სხვადასხვა ქვეყნის საუკეთესო პრაქტიკაც განიხილეს.

Employees of State Security Service Attended Workshop on Prevention of Corruption in Public Sector
A two-day workshop has been held on prevention of corruption in public sector jointly organized by State Security Service of Georgia and Council of Europe Office in Georgia. The event has been held within the framework of CoE/EU Partnership for Good Governance (PGG II) Project on “Enhancing the systems of prevention and combating corruption, money laundering and terrorist financing in Georgia”.
The workshop was opened by Deputy Head of Council of Europe Office in Georgia, Vahagn Muradyan, Head of Administration of the State Security Service, Nana Beridze and Director of Anti-corruption Agency of the State Security Service, Shota Rijamadze.
The event was led by Latvian and British experts -  Alvis Vilks and Quentin Reed. The workshop was attended by representatives of State Security Service and Prosecutor General’s Office.
The attendees discussed the matters of corruption prevention in public sector, including conflict of interests, whistleblowing mechanisms, public procurement and awareness-raising and collaboration with civil society in terms of corruption prevention.